Tipy

 
 
 
balleros_12_560x250.jpg balleros_5.jpg basic_1.jpg basic_2_560x250.jpg handgesch__pft_1.jpg labooko_1.jpg labooko_6.jpg mitzi1.jpg nashis_560x250.jpg nougsus.jpg overdose_slider.jpg prislusenstvo.jpg trinkschokolade_1_560x250.jpg trinkschokolade_4.jpg Z001_nutting_hills.jpg
 
 
Čo je to „konšovanie“ (orig. Conching)

 

Po mletí, miešaní a valcovaní čokolády obsahuje kakaový prášok ešte horko-trpké aromatické látky. Preto nasleduje fáza miešania a trenia vo veľkých miešacích strojoch – tzv. „konšiach“. Toto slovo pochádza z francúštiny (Conche = mušľa) a vzťahuje sa k tvaru miešacích strojov, ktoré pripomínajú morskú mušľu. Počas procesu miešania a trenia, ktorý môže trvať až 48 hodín, vyprchajú nechcené aromatické látky a vznikne tekutá hmota pripomínajúca čokoládu.

 
 
Ručne robené čokolády – čo to vlastne znamená?

Ručne robené čokolády sú naozaj originál. Stali sa kultom kvalitnej čokolády a majú fanúšikov po celom svete. Neobyčajné kompozície chutí, vždy tie najkvalitnejšie a čerstvé prísady z nej robia skutočnú PANI ČOKOLÁD. Zmyselná plnka skladajúca sa miestami až z piatich vrstiev sa vám vpije do chuťových buniek a určite si nájdte svoju obľúbenú kombináciu. Obaly všetkých čokolád sú výtvorom uznávaného rakúskeho grafika Andreasa H. Gratza. Reč je o ručne robených čokoládach.

 
 
Tip na mlsanie čokolády

Tip na mlsanie: Všetci čo si chcú ešte kvalitnejšie vychutnať akúkoľvek čokoládu by ju nemali okamžite rozhrýzť, ale ju odporúčame nechať v ústach príjemne a pomaly rozpustiť a tak vychutnať. Vášniví fanúšikovia čokolády si napríklad nechávajú kúsok čokolády "oddychovať" na jazyku a potom si ju jazykom prilepia na podnebie. Zároveň začínajú štekliť takto na podnebie prilepenú čokoládu jazykom a tá sa postupne rozpúšťa... Dobrá čokoláda má krásne dlhú arómu alebo ak chcete "nádych". To znamená, že ešte stále cítite arómy aj keď ste si už dávnejšie vychutnali čokoládu.